Past Presidents

2013 - Marty Henschel - Edina
2012 - Bob Ibler - Minneapolis
2011 - Ronnie Semlak - Edina
2010 - David Welshons - Hastings
2009 - Barbara Gilmore - Minneapolis
2008 - Dennis Unger - New Brighton
2007 - David Welshons - Hastings
2006 - Brandt Keefe - Bloomington
2005 - Kathy Austen - Eden Prairie
2004 - James P. Smyithe - Bemidji
2003 - Charles Hoyum - Minneapolis
2002 - Richard Welshons - Hastings
2001 - Tony Winczewski - Minneapolis
2000 - Arlana Langner - Alexandria
1999 - Jack Zachow - Minneapolis
1998 - Gregory A. Booth - New Brighton
1997 - Renee Haglund - Minneapolis
1996 - Jeff Danielson - Willmar
1995 - Greg Russell - Rochester
1994 - Greg Russell - Rochester
1993 - Jim Matsen - Little Falls
1992 - Mary Bakken - Coon Rapids
1991 - William F. Faust - Minneapolis
1990 - Scott S. Danielson - Duluth
1989 - Dale B. Kutter - Chaska
1988 - Rudy E. Wahlsten - Burnsville
1987 - Kenneth Danielson - Willmar
1986 - Charles W. Enger - Austin
1985 - Steven J. Tierney - Edina
1984 - Martin R. Sathre - Bemidji
1983 - Larke L. Huntley - Grand Rapids
1982 - Louise Larson - Little Falls
1981 - Donald Waddick - Minneapolis
1980 - Eugene Prestegaard - Thief River Falls
1979 - Paul W. Wermerskirchen - Shakopee
1978 - H. M. Whiteman - Fairmont
1977 - L. L. Thyen - Hastings
1976 - Beulah Hendricks - Walker
1975 - F. H. Folkens - Ortonville
1974 - J. F. Machacek - Minneapolis
1973 - F. R. Dahlman - Long Prairie
1972 - E. R. Dreas - Winona
1971 - Paul Welshons - Hastings
1970 - K. B. Skurdal - Anoka
1969 - Neal Morstad - Fergus Falls
1968 - L. L. Huntley - Grand Rapids
1967 - Jerald R. Johnson - Moorhead
1966 - Edward W. Simonet, Jr. - Stillwater
1965 - W. S. Engman - Duluth
1964 - J. P. Whitney - Crookston
1963 - J. P. Whitney - Crookston
1962 - C. J. McConville - Minneapolis
1961 - Vern Mostad - Madison
1960 - Leeds D. Cutter - Anoka
1959 - Leeds D. Cutter - Anoka
1958 - Harry Newby - Carlton
1957 - Harry Newby - Carlton
1956 - Harry Newby - Carlton
1955 - M. P. Soderberg - Detroit Lakes
1954 - M. P. Soderberg - Detroit Lakes
1953 - Leo Reuder - Minneapolis
1952 - Harry Newby - Carlton
1951 - Edward W. Simonet, Sr. - Stillwater
1950 - Donald Duerre - Wabasha
1949 - Donald Duerre - Wabasha
1948 - J. F. Horn - Minneapolis
1947 - J. F. Horn - Minneapolis
1946 - P. L. Hamlin - Duluth
1945 - J. F. Horn - Minneapolis
1944 - P. L. Hamlin - Pine City
1943 - W. H. Pryor - Duluth
1942 - E. M. Sathre - Bemidji
1941 - A. F. Soucheray, Jr. - St. Paul
1940 - A. F. Soucheray, Jr. - St. Paul
1939 - Edgar E. Waite - Breckenridge
1938 - Edgar E. Waite - Breckenridge
1937 - N. J. Whitney - Albert Lea
1936 - Albert F. Anderson - Detroit Lakes
1935 - H. A. Schmidt - Winona
1934 - No Record
1933 - Villa Collyer McDowell - Olivia
1932 - Blaine Barker - Cambridge
1931 - Fred Larson - Little Falls
1930 - A. F. Kimball - Duluth
1929 - A. F. Kimball - Duluth
1928 - C. E. Tuttle - Hastings
1927 - C. E. Tuttle - Hastings
1926 - V. E. Erickson - Aitkin
1925 - J. F. Mushel - Foley
1924 - J. F. Mushel - Foley
1923 - Henry C. Soucheray - St. Paul
1922 - Henry C. Soucheray - St. Paul
1921 - No Record
1920 - No Record
1919 - No Record
1918 - No Record
1917 - No Record
1916 - H. A. Schmidt - Winona
1915 - No Record
1914 - L. R. Moyer - Montevideo
1913 - C. C. Strander - Crookston
1912 - No Record
1911 - George C. Merrill - Minneapolis
1910 - George C. Merrill - Minneapolis
1909 - George C. Merrill - Minneapolis
1908 - George C. Merrill - Minneapolis